Arifan Radyo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...

Bir Ankara radyosu olan “arifan radyo” yu kesintisiz olarak sitemizden dinleyebilrisiniz.

1- Arifan ismiyle paralel olarak olgun, kamil insanların uyum içerisinde salih bir amel niyetiyle çalışmak ve bu niyetini seyircisine yansıtarak onları vahyin merkezine çekmek.

2- Arifan Allah?ın emrettiği helalleri teşvik ve haramlardan da onları uzaklaştırmak çerçevesinde yayınlarını oluşturur. Yayın akışı insanları oyalamak esaslı değil aksine Allahın emirlerini yaşamayı hatırlatıcı ve teşvik edicidir.

3- Arifan raiting kaygısı taşımaz, istediği kemmiyet değil keyfiyettir, dinleyicinin daha nitelikli olmasıdır; önemli olan bir tek insana bile ne kazandırabildiğimizdir. Bu nedenle hiç bir zaman kavgacı değil sürekli uhuvveti teşvik eder, bunu öğrenmeye ve yaşamaya dayalı bir dil kullanır.

4- Arifan günübirlik değil, kalıcı ve tüm zamanlara olması gerekeni anlatmayı ve seyircisine medeniyet merkezli bir bakış açısını esas alır. Sözlerin sahte ve uçucu cazibesine seyircisini ezdirmez, sözün sözcülüğünü yapar.

5- Arifan her zaman yapıcı yayınlar yapacaktır. Hiçbir zaman insanları umutsuzluğa sevk etmez ve her zaman tamir edici yayınlar yapar, eğlendirirken bile seyircisine faydalı bir şeyler kazandırma çabasında yayın yapar.

6- Arifan yapacağı yayınlarda özel ve tüzel kişilerin hak ve hukuklarına karalama, tahkir ve tezyife hiçbir durumda yer vermez. Kendisine haksızlık edenlere bile meşru ve ahlaki olmayan bir duruşla mücadele yoluna başvurmaz.

7- Arifan kendine özgü yayın akışıyla gündemi tutarken, dünya haber ajanslarının kendisini yönlendirmesine izin vermeyerek günübirlik dalgalanmaların altında kalmayacak ve seyircisini de bu ham, kaba siyasi mesajlardan uzak tutacaktır.

8- Arifan ekonomik bir kar veya kişisel bir amaç gözetmez. Reklamları da değerleri metalaştıran bir kültüre feda etmeyecektir. Kazanımı para gibi ekonomik bir ölçü değil, seyircisine kazandırdıkları olacaktır.

9- Arifan milli ve manevi değerler ışığında toplumun ihtiyaç duyduğu öğelerin bilimsel yollarla toplanması ve her yaştan insanın anlayabileceği bir anlatımla dinleyiciyle paylaşılmasını, psikologlar, din adamları, doktorlar, eğitimciler v.b. meslek gruplarının bilgi ve deneyimlerinin dinleyici ile buluşturulmasını sağlamak için çalışmaktadır.

10- Arifan zulme karşı adaleti tesis etmeye, güneş doğup battıkça ruhlara inkılap çağrısı yapmaya, ibadet şuuruyla devam edecek; her daim müteyakkız; iyiyi ve güzeli değerli dinleyicilerine ulaştırmak için durmadan çalışacaktır.

Radyo Yayını Birkaç Saniye İçinde Başlayacaktır, Radyo Çalmıyorsa Sayfayı Yenileyiniz ( Klavyeden F5'e Basınız..)

İstekleriniz / Yorumlarınız..